Poznań GG League 2017 nie dla ALSEN-Team

csQRSRsJak wiadomo w dniach 24-25 czerwca br. ekipa ALSEN-Team wzięła udział w turnieju Poznań GG League, który poprzedzony był jednodniowym bootcampem. Niestety pobytu w stolicy Wielkopolski nie możemy zaliczyć do udanych.

Od początku było wiadomo, że rozgrywki będą wymagać od naszych zawodników maksymalnego skupienia i zaangażowania, bowiem dwie pierwsze kolejki przyniosły im pojedynki z Pompa Team Yellow oraz Venatores – dwoma zespołami, które były głównymi faworytami do awansu. Nasza drużyna przystępowała do eventu z dużą motywacją, jednak dość spore opóźnienie, które towarzyszyło turniejowi od samego rana zwiększyło napięcie w ich szeregach, co z pewnością nie było optymistyczną informacją. Jak wiadomo aby osiągać dobre rezultaty ważnym elementem jest dobre wejście do turnieju. Piątka Szymona Kasprzyka okazała się jednak zbyt mocna, porażka 6:16 podcięła reprezentantom ALSEN-Team skrzydła. Tym samym było wiadomo, że spotkanie z Venatores będzie meczem o wszystko, w przypadku porażki pewne było to, że będziemy musieli pożegnać się z turniejem. Jeżeli zawodnicy Jakuba „Jrudy” Drozda chcieli myśleć jeszcze o awansie, musieli diametralnie zmienić styl gry oraz opanować towarzyszący im stres. W przypadku starcia z drużyną Sebastiana „dark” Babińskiego również wygrało doświadczenie i konsekwencja. PacHi i spółka po raz kolejny doznali dotkliwej porażki 6:16.

Dwa przegrane mecze pod rząd wpłynęły negatywnie na morale zawodników, co spowodowało efekt kuli śnieżnej. Na temat dwóch ostatnich meczów z Off-Mode Red oraz Next Generation Academy nie ma się za bardzo co rozwodzić, ALSEN nawiązał jeszcze walkę, jednak 12 oraz 14 wygranych rund w obu przypadkach oznaczały kolejne porażki. W efekcie nasza reprezentacja skończyła fazę grupową na piątej pozycji z zerowym dorobkiem punktowym. Przykro rozpisywać się nad tak niefortunnym turniejem, jednak trzeba szczerze powiedzieć, tego dnia przeciwnicy byli zwyczajnie mocniejsi, szanse na jakikolwiek sukces zabiły dwa pierwsze mecze. Być może w przypadku innej kolejności spotkań drużyna prowadzona przez Kamila „PacHi” Pachuckiego zagrałaby na miarę swoich możliwości, jednak nie ma co gdybać. Ze wszystkiego trzeba jednak wyciągać wnioski, ciężkie treningi i poprawa błędów – których ciężko było nie zauważyć, przyniosą z pewnością upragnione efekty.

Już w ten weekend odbędzie się kolejny turniej, w którym zobaczymy ALSEN-Team, mianowicie Wakacyjne Super Game E-Sport Białka Tatrzańska/ Kotelnica. Będzie to dobra okazja do zrewanżowania się za ostatnie niepowodzenia. Na lana zostało zaproszone 16 ekip, które zostały przydzielone do poszczególnych grup. Nasza ekipa zagra w grupie C, gdzie zmierzą się z:

  • ExaiteD
  • NoToR
  • NieMaToTamto

Poza tym drużyna skupia się na rozgrywkach online w trwającym CS:GO 5on5 OPEN League 2017 oraz wyczekuje nadchodzących kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski.

 

 

Komentarze