PlayStation League: Podział punktów w pojedynku derbowym

vPy44su

Czwarta kolejka drugiego sezonu PlayStation League zakończona. Do najciekawszych pojedynków tej rundy należały z pewnością starcia Miłosza „milosz93″ Bogdanowskiego z Kamilem „Riptorek” Soszyńskim oraz Bartosza „bejott” Jakubowskiego z Michałem „Michal-22PL” Albanowiczem. Jak poszło naszym reprezentantom?

Zacznijmy od spotkań bejotta. Michał „Michal-22PL” Albanowicz był przed tą kolejką zdecydowanie lepiej usytuowanym zawodnikiem, jednak nie można powiedzieć, że z tego względu był on brany pod uwagę jako dominator tego dwumeczu. Już początek wskazał na to, że Bartek mimo niższej pozycji w tabeli postawi twarde warunki. W czwartej minucie bejott objął prowadzenie. Kolejna akcja przyniosła ekspresowe podwyższenie wyniku. Dzięki szybkim dwóm bramkom, Bartosz mógł grać spokojnie i kontrolować przebieg meczu. Do końca pierwszej połowy Michał nie oddał ani jednego strzału, co mówi samo za siebie. W drugiem połowie przeciwnik bejotta wziął się za odrabianie strat, miał kilka dobrych sytuacji, jednak nie zdołał zdobyć choćby gola kontaktowego, w związku z czym pierwszy mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Bartka. Dla Michała Albanowicza była to pierwsza porażka w trwającym sezonie. Drugi mecz rozpoczął się nieco spokojniej. Dopiero w 35 minucie zobaczyliśmy pierwszą, stuprocentową sytuację, którą niestety zmarnował zawodnik ALSEN-Team. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, a Michał po raz kolejny skończył ją bez oddanego strzału. Praktycznie do końca meczu bejott nie oddał inicjatywy, dopiero w 90 minucie zakotłowało się nieco w jego polu karnym, jednak nie wystarczyło to do zdobycia bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dwumecz podsumujmy tym, że Bartek zdobył 4 punkty z wiceliderem, co jest bardzo pozytywnym wynikiem.

Na deser mogliśmy obserwować pojedynki Miłosza „milosz93” Bogdanowskiego z Kamilem „Riptorek” Soszyńskim. Przed reprezentantami naszej organizacji stało dość trudne zadanie, bowiem przed czwartą kolejką oboje zajmowali podobne miejsce w tabeli, dlatego raczej nikt nie wskazywał na komplet punktów po którejś ze stron. Miłosz zdecydowanie celował jednak – co zrozumiałe, w dwa zwycięstwa. Pierwszy mecz dowiódł, że Miłosz powoli odzyskuje formę, bowiem pokonał on Riptorka 4:1. Również w drugim spotkaniu był on zdecydowanym faworytem, jednak tym razem nie udało mu się powtórzyć tego sukcesu. Kamil Soszyński udanie zrewanżował się koledze z drużyny i wygrał 1:0. Tym samym jeśli chodzi o pojedynki derbowe między zawodnikami ALSEN-Team, po raz kolejny padł remis.

Poza PlayStation League należy wspomnieć, że Miłosz nie pozostał dłużny bejottowi i również wygrał w ostatnim czasie turniej lanowy. Mistrz Polski wybrał się do Ełku, gdzie zwyciężył w tamtejszym turnieju FIFA Hammurabi Cup.