PlayStation League: Bejott lepszy od mRN’a

mMuHRwT

Za nami kolejne, ciekawe spotkania w PlayStation League. Najbardziej interesującymi meczami dwóch poprzednich kolejek były z pewnością te Bartosza ‚bejott’ Jakubowskiego z Marcinem ‚mRN’ Sczesem. Kamil ‚Riptorek’ Soszyński w ubiegłą niedzielę swoje mecze rozgrywał z beniaminkiem, TheGameSimon’em.

Podsumowanie 3 i 4 kolejki PS League rozpocznijmy od spotkań derbowych. MRN vs bejott, dwie osoby należące do ścisłej czołówki polskiej sceny FIFA. Po raz kolejny starli się ze sobą dwaj bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy od zawsze walczą o najwyższe cele. Co prawda dwa poprzednie sezony ligowe do Bartosza nie należały, jednak liczymy, że tym razem będzie inaczej. Jak na razie zaliczył dobry występ przeciwko Damianowi ‚damie’ Augustyniakowi, teraz przyszło zmierzyć mu się z kolegą z zespołu, który przed spotkaniami był delikatnie faworyzowany. Bejott już przy pierwszym podejściu pokazał, że prezentuje ostatnio świetną formę. Przez całe spotkanie dominował na boisku, przecinał kolejne ataki Marcina i bardzo dobrze prezentował się pod jego bramką, strzelając 3 bramki, dzięki czemu zwyciężył 3:1. Druga potyczka tej dwójki rozpoczęła się od szybkiego objęcia prowadzenia przez mRN’a. Pierwsza bramka zmobilizowała naszego drugiego zawodnika do odważniejszej gry, co poskutkowało kolejnym trafieniem w 30 minucie meczu. Bejott próbował atakować, zdobyć bramkę kontaktową przed przerwą, jednak ta sztuka mu się nie udała i aby odrobić straty podczas drugich 45 minut, musiał szybko zmienić swoją grę. Bartosz podczas pauzy przeprowadził kilka zmian w taktyce i po wznowieniu rozgrywki coraz pewniej czuł się pod polem karnym Marcina. Upragniona bramka kontaktowa padła w 65 minucie, był to oczywiście bardzo ważny gol, który dał jeszcze nadzieję na odrobienie wyniku. Bejott nie zamierzał przerywać ataków i  w dalszym ciągu napierał na defensywę rywala. W 76 minucie zdobył dzięki temu drugą bramkę, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2. Po drugim trafieniu gra obu zawodników nieco się uspokoiła. W 86 minucie mRN zdołał powrócić do spotkania, strzelając bramkę po rzucie rożnym, co ponownie wlało w jego serce nieco optymizmu. Wydawało się, że wynik już do końca nie ulegnie zmianie, jednak bejott nie miał zamiaru się poddawać i w 90 minucie zdobył swojego trzeciego gola. Ten pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem 3:3. Patrząc przez pryzmat obu pojedynków, cztery punkty zdobyte przez Bartka, jak najbardziej mu się należały. Jak do tej pory zarówno on jak i mRN prezentują solidną formę i żywimy nadzieję, że taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie aż do końca rozgrywek.

Kamil ‚Riptorek’ Soszyński w niedzielę zagrał z beniaminkiem TheGameSimon’em. W tym przypadku nie liczyło się nic innego jak komplet punktów dla reprezentanta ALSEN-Team. W wypowiedzi przedmeczowej rywala mogliśmy dowiedzieć się, że jego celem jest wywalczenie symbolicznego punktu w dwumeczu. W pierwszym meczu Kamil nie pozwolił na zbyt wiele swojemu przeciwnikowi i zainkasował dość pewne 3 punkty, wygrywając 3:1. Drugie starcie wyglądało diametralnie inaczej, być może wynikło to ze zbyt wysokiej pewności siebie Riptorka. Niestety spotkanie zakończyło się wysoką porażką, TheGameSimon zdobył aż 5 bramek, przy dwóch trafieniach Kamila. Pomimo tego niefortunnego zdarzenia zajmuje on aktualnie pierwsze miejsce w tabeli. Należy jednak dodać, że wciąż czekamy na wyniki meczów Miłosza ‚milosz93′ Bogdanowskiego z Damianem ‚damie’ Augustyniakiem, po których prawdopodobnie jeden z nich wskoczy na pierwsze miejsce.