Kamil „Riptorek” Soszyński rozstaje się z ALSEN-Team

Ponad półtoraroczna współpraca między organizacją ALSEN-Team, a Kamilem „Riptorkiem” Soszyńskim dobiega końca w dniu dzisiejszym. Początkowo niepozorny zawodnik wyrósł przez ten czas na prawdziwego profesjonalistę, co udowadniał z dnia na dzień, dopisując na swoje konto kolejne sukcesy. Nadszedł jednak czas na zmiany.

Riptorek dołączył do ALSEN-Team w lipcu 2016 roku. Od samego początku współpraca na linii zawodnik – organizacja przebiegała wzorowo, a jego kariera „ruszyła z kopyta”. Kamil podczas pobytu w ALSEN dopisał do swojego e-sportowego CV wiele znaczących osiągnięć. W ich skład wchodzą m.in. drugie miejsce w 1 i 3 sezonie PlayStation League, oraz zwycięstwo w 5 sezonie, drugie miejsce na V4 Future Esports Festival, zakończenie FIFA 18 Global Series – FUT Champions Cup Manchester w najlepszej szesnastce na platformie PS4 (okazał się minimalnie gorszy od reprezentanta Manchester City e-sports, Kai „deto” Wollina). Najświeższym osiągnięciem Kamila jest  drugie miejsce na ESL Mistrzostwach Polski FIFA18.

Poza wyżej wymienionymi, Riptorek oczywiście wielokrotnie zajmował miejsca na podium turniejów nieco niższej rangi. Wszystkie te aspekty spowodowały wzrost zainteresowania osobą Kamila, co przełożyło się na jego transfer do innej organizacji, jednak więcej szczegółów poznacie w najbliższym czasie.

W związku z rozstaniem Kamil postanowił powiedzieć kilka słów:

Przychodzi czas na coś bardzo trudnego i smutnego czyli pożegnanie. Na starcie chciałbym podziękować wszystkim z ekipy ALSEN za przyjęcie mnie i wiary w moje umiejętności. Chciałbym również podziękować Snaviemu i BSG za to, że zawsze gdy była potrzeba, mogłem się do nich odezwać z każdym problemem i zawsze mogłem liczyć na ich pomoc, kolegom z drużyny – Bejottowi, Marcinowi jak i również Miłoszowi za to, że mogłem uczyć się od lepszych i bardziej doświadczonych zawodników ode mnie. Mam nadzieję, że to rozstanie nie wpłynie ma nasze prywatne kontakty. Dla organizacji życzę wszystkiego najlepszego, a kolegom sukcesu!!

Również Grzegorz „Snavi” Lewandowski podzielił się krótką opinią na temat transferu:

Z dniem dzisiejszym kończę współpracę z Kamilem, była to bardzo udana współpraca, obfitująca w wiele ważnych osiągnięć uzyskanych przez Riptorka. Utrata tak dobrego gracza to zawsze ogromna strata dla organizacji i tak jest również tym razem, jednak nigdy nikogo nie blokowaliśmy i nie zamierzamy, dlatego też Kamil bez żadnych utrudnień z naszej strony zmieni barwy. Oferta jaką otrzymał należy do tych ,,nie do odrzucenia” dlatego też cieszymy się, że będzie mógł się dalej rozwijać i zbierać kolejne cenne doświadczenie. Jedyne co mi pozostaje to podziękować Kamilowi za to, że mogłem pracować z takim profesjonalistą! Mam nadzieję, że nasz kontakt nie ulegnie pogorszeniu i jeszcze nie raz się gdzieś zobaczymy i porozmawiamy. Życzę powodzenia oraz trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki, mam również nadzieję, że może kiedyś nasze drogi jeszcze się zejdą, bo współpracować z taką osobą jaką jest Kamil to czysta przyjemność.

Jako organizacja chcielibyśmy podziękować, za te prawie dwa lata owocnej współpracy. Z jednej strony jesteśmy smutni, bo tracimy klasowego zawodnika, jednak patrząc na sprawę obiektywnie, cieszymy się, że Kamil dzięki zaangażowaniu ALSEN-Team znacząco rozwinął skrzydła. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Riptorkowi kolejnych pełnych emocji występów, okraszonych dalszymi osiągnięciami. Dziękujemy i powodzenia!

Komentarze