Finały pierwszego sezonu EuroArena Pro League

alsen-finaly-euroarena-pro-league

W miniony weekend nasi podopieczni walczyli podczas finałów pierwszego sezonu EuroArena Pro League. Było to pierwsze tak duże wyzwanie dla graczy FIFA 16 w 2016 roku. Po serii turniejów kwalifikacyjnych wyłoniono finałową ósemkę. Areną zmagań było warszawskie studio EIZO. Do finałów awansowali: bucu.exe, sroka, bejott oraz Lukster. Czy któryś z naszych zawodników podbił stolicę?

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w pierwszej rywalizowali:

 • Michał „sroka” Srokosz (ALSEN-Team)
 • Marcin „bucu.exe” Świech (ALSEN-Team)
 • Dominik „XejDom” Marchelewicz (Obnoxious Gaming)
 • Bartosz  „bejott” Jakubowski (ALSEN-Team)

Druga grupa wyglądała następująco:

 • Łukasz „Lukster” Kamiński (ALSEN-Team)
 • Michał „Florek” Florczak
 • Mariusz „TeLLe” Marciniuk (31337 Gaming)
 • Maciej „Mani3k” Franusz (31337 Gaming)

Pechowo rozgrywki rozpoczął „sroka” po wyrównanym spotkaniu uległ XejDomowi tym samym spadł do drabinki przegranych. W drugim spotkaniu grupy A doszło do bratobójczego pojedynku, bucu.exe walczył z bejottem. Ostatecznie lepszy okazał się Marcin, Bartosz musiał walczyć w drabince przegranych.  Po pierwszej porażce właściwy rytm odzyskał Michał, pokonał bejotta 2:0, tym samym Bartosz odpadł z rozgrywek już w fazie grupowej. Marcin wygrał drugie spotkanie z XejDomem i uzyskał pewny awans do fazyt pucharowej, Sroka miał okazję zrewanżować się za pierwszą porażkę XejDomowi. Michał wykorzystał swoją szansę i również awansował z grupy A.

Grupa B należała do Lukstera, od początku sezonu nasz zawodnik jest w wysokiej formie, w pierwszym spotkaniu Łukasz wygrał z Michałem. W decydującym spotkaniu Lukster wygrał z TeLLe i awansował do fazy pucharowej. Z grupy B awans uzyskał, również Maciej „Mani3k” Franusz.

Marcin”bucu.exe”  Świech awansował do finału wygrywając z reprezentantem 31337 2:0. Dobrą formę w fazie pucharowej potwierdził, również Łukasz „Lukster” Kamiński, który okazał się lepszy od Michała „sroka” Srokosza.

Popularny sroka zmierzył się w meczu o 3 miejsce z Maciejem „Mani3k” Franuszem. Michałowi udało się wygrać decydujące spotkanie i ostatecznie zajął najniższy stopień podium. Finał to bratobójczy pojedynek bucu.exe oraz Lukstera. Marcin okazał się cichym bohaterem turnieju,  wygrywając w finale z Łukaszem.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Marcin „bucu.exe” Świech (ALSEN-Team)
 2. Łukasz „Lukster” Kamiński (ALSEN-Team)
 3. Michał „sroka” Srokosz (ALSEN-Team)

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego występu naszych zawodników. Kolejny raz na ważnym turnieju całe podium należy do reprezentantów naszej organizacji. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy!

 

 

 

Komentarze