ALSEN-Team wśród europejskiej elity R6:Siege

YSaVoTl

W najlepszej szesnastce kwalifikacji do turnieju R6:Siege 5on5 Six Invitational 2018 Playoffs Europe znalazły miejsce aż 3 ekipy z naszego kraju! W tym gronie nie mogło zabraknąć aktualnych mistrzów Polski, czyli ALSEN-Team.

Każdy z „naszych” zespołów przeszedł do tej pory ciężką drogę, ścierając się z topowymi drużynami europejskimi. Nie przeszkodziło to jednak w uzyskaniu znakomitych rezultatów – Polska jest drugą reprezentacją pod względem liczebności drużyn, na pierwszej pozycji znajdują się Francuzi z sześcioma team’ami.

Do walki o kwalifikację na turniej, którego finały odbędą się w Montrealu staną: Invicta Gaming, ALSEN-Team oraz Patokalipsa. Zawodnicy z naszej rodzimej sceny są bardzo utalentowani i mogą się liczyć w walce o slot na finały (dwie spośród szesnastu ekip uzyskają awans). Ubolewamy jedynie nad faktem niskiej medialności R6. Sam awans do tego etapu rozgrywek niewątpliwie jest sukcesem. Pewni występów na finałach turnieju są już zawodnicy finladzkiej formacji ENCE oraz międzynarodowy skład PENTA.

Co do kwalifikacji. O awans do ćwierćfinałów ALSEN-Team zagra z francuską drużyną o nazwie Supremacy.  Nasi przeciwnicy są faworytami tego pojedynku nie tylko z racji tego, że są to uczestnicy Pro League. Zaprezentowali się oni znakomicie także w ostatnich rozgrywkach ladder’owych, gdzie zajęli drugie miejsce. Świadczy to niewątpliwie o ich sile, jednak Michał „eMc” Stankiewicz zapewnia, że mimo dysproporcji pomiędzy zespołami, walka o awans będzie toczyła się do samego końca, tak jak to miało miejsce podczas wcześniejszych pojedynków z ekipami z europejskiej czołówki. Należy przy tym zaznaczyć, że skład uległ przebudowie i głównym celem naszej ekipy będzie rywalizacja w Challenger League, której start planowany jest na marzec.

Komentarze